Projeler Alanlarımız

Karot Nedir ?

Özellikle inşaat sektöründe iç alanlarda mekanik tesisat , plastik ,pimaş borular,elektirik tesisati ve asansör kablo geçişleri , havalandırma baca geçiş uygulamalarının başlatılabilmesi için belirlenen ebatlarda beton delinmesi istenmektedir.

İşte Karot makinası, bu işlerin yürütülmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiş,beton delme-kesme işlerini gerçekleştiren araçlardır. Karot makinası çalıştırdıktan sonra orta ölçekli su verilerek işlem görmesi sağlanan, belirli çaplarda elmaslı uçları bulunan ve bu özelliğiyle'de farkli işlevsel alanlarda kullanmak için uçları bulunan bir elektronik ve mekanik buluştur.

Başka bir deyişle Karot'u açıklayacak olursak, Karot makinası betonu silindir şeklinde delerek,delinen betonun makina iç haznesinde kalmasını sağlamaktadır. Bu bakımdan cok temiz bir işçilik çıkarılmasında önemli bir araçtır. Zira karot makinasının kullanılmadığı delme-kırma işlerinde hem çevreye rahatsızlık verilmekte,hem binanın statiğine zarar verilmekte ,zaman kaybı yaşanmakta hem'de çalışma ortamında bulunan herkes bu durumdan olumsuz etkilenmektedir. Bu olumsuz durum prestij kaybına bile neden olabilir.

İste karot makinası ile sağlanan bu yararlar baside alınmamalıdır. Bu ozellikleri ile KAROT makinası,her türlü uygulanabilir projelerde çevreye rahatsızlık vermeden Karot makinası ile kaliteli ve temiz işçilikler yapılabilmektedir. Başlangıçta belirtiğimiz gibi inşaat sektöründeki bir çok birbirinden farklı iş kollarınıda ciddi olanaklar sağlamaktadır.

Pendik Bölgesinde Karot İşleri

Tuzla Bölgesinde Karot İşleri

Kartal Bölgesinde Karot İşleri