Karot İle Beton Delme

Karot makinası ile çeşitli çaplarda beton delme işlemleri yapılabilir. Delinmesi istenen betonun içersindeki donatılar karot makinası için bir engel değildir. Ancak,her işte karşılaşılabilecek engel durumlarınıda hesaba katmanız gerekmektedir. Bu nokta'da karot makinesinin yanında, karotculuk kavramınında önemi ortaya çıkar. Misal olarak,beton alımı olacak yerde karşılaşabilecek zor durumlarda karot makinasının kullanılabilirliliğinin yanısıra işlevsel olarak çözüme gitmek için profosyonel kişilere ihtiyaç duyulacaktır. Bu zorluklar karşısında çevresiyle uyumlu kişiliğe sahip,işinde piratik çözümler sunabilen kaliteli bir ekibe ihtiyaç olacağı aşikardır.

Karot ile beton delme işleri uygulama alanları;

-Tesisat Deliklerinin Açılması Mekanik tesisat,asansör, elektirik tesisatı ,klima,sıhhi tesisat gider deliklerinin açılmasında karot makinasına ihtiyaç duyulmaktadır .Bu delikler genelikle küçük ,orta çapta olan ve uygulamalı projelerde sürecin daha hızlı ve temiz bir şekilde ilerlemesini sağlar.

- Havalandırma, şaft ve pencere yeri açılımları.

-Depremde zarar görmüş olabilecek yapılarda yada özel istek üzerine numune almak için Teknolojinin gelişmesiyle beraber ,karot makinası yukarıda belirlediğimiz iş alanlarında büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Karot makinasi geliştirilen elmaslı uçlarla Q20 – Q500 çaplarda delme işlemi yaparak iş sürecini kolaylaştırır.